Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest czas wysyłki?

Wszystkie towary są wysyłane z naszego magazynu centralnego w Anglii. Dążymy do wysyłania wszystkich towarów w dniu zakupu. Dostawa trwa zwykle około 4-5 dni roboczych. Zdarza się, że czasami trwa  dłużej, więc prosimy poczekać do 15 dni roboczych na dostawę.

Co się stanie, jeśli nie otrzymam swojego zamówienia?

Jeżeli po upływie 15 dni roboczych nadal nie otrzymałeś swojego zamówienia, prosimy o kontakt z nami. Zaoferujemy Ci do wyboru przesyłkę zastępczą lub zwrot kosztów.

Kto może zamówić z sekcji hurtowej?

Każdy, kto chce zamówić matcha w dużych ilościach, może zamówić z sekcji hurtowej.

 

Jaką matcha mogę użyć do posiłków?

Możesz korzystać ze wszystkich naszych matcha do przygotowania żywności oraz do picia. Nasza matcha do gotowania to najtańsza matcha. Najtańszy gatunek matcha najlepiej sprawdza się w gotowaniu.

Jaki jest najlepszy sposób, aby używać matcha?

Jeśli pijesz matcha z powodów zdrowotnych, zmiksuj ją z sokiem pomarańczowym lub innym sokiem z owoców cytrusowych, aby zmaksymalizować zdolność organizmu do wchłaniania substancji odżywczych matcha. Kwas cytrynowy występuje w owocach cytrusowych, takich jak pomarańcze i cytryny. Może zwiększyć zdolność organizmu do wchłaniania przeciwutleniaczy w matcha nawet o 13 razy.

Czy istnieje pewna dawka codzienna/tygodniowa?

Wszystko zależy od tego, dlaczego pijesz matcha. Zwykle zaleca się picia matcha trzy razy dziennie. Jednak matcha zawiera kofeinę, więc chyba najlepiej nie pić zbyt późno w nocy. Dobra wiadomością jest jednak taka, że nikt nigdy nie przedawkował matcha i nie są znane żadne skutki uboczne z powodu jej konsumpcji. Nasza sekcja matcha i chorób układu krążenia podkreśla niektóre właściwości zdrowotne związane z przyjmowaniem konkretnej dawki matcha.

Którą matcha rekomendujecie na dobry start?

Polecamy wszystkie matcha. Wszystkie nasze matcha są wyceniane w zależności od jakości i polecamy, abyś wybrał matcha, która najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

Czy mogę pić matcha podczas ciąży/próbowania zajścia w ciążę?

Aby dowiedzieć się więcej o efektach matcha, proponujemy poszukać wpływu zielonej herbaty.

W 1 gramowej porcji matcha istnieje około 34 mg kofeiny. Zalecany dzienny limit w okresie ciąży wynosi 200mg.

Poniższe wielkości kofeiny znaleziono w filiżance 207 ml kawy

Filtrowana 115-175

Parzona 80-135

Instant 65-100

 

W1997 roku przeprowadzono badania w American Journal of Epidemiology. Spożycie kofeiny i opóźniona koncepcja: europejskie wieloośrodkowe badanie na bezpłodność i płodność stwierdziło, że związki są słabe i nieistotne nawet dla kobiet pijących więcej, niż równowartość 5 filiżanek kawy dziennie. Jednakże, istnieją inne artykuły, które formułują zupełnie inną opinię.

Czy w matcha jest kofeina?

Matcha jest rodzajem zielonej herbaty i zawiera kofeinę. W 1 gramowej porcji matcha znajduje się około 34 mg kofeiny. Kofeina w matcha,w  przeciwieństwie do kawy jest uwalniana stopniowo w zgodzie z aminokwasami występującymi w matcha. W teorii, matcha powinna zapewnić Ci 4-6 godzinne skupienie bez stresu skojarzenia jej z zawartą w kawie kofeiną.

Czy wasza organiczna matcha jest certyfikowana?

Nasz organiczna matcha jest certyfikowana i regulowane przez Soil Association w Wielkiej Brytanii. Spełnia standardy UE, USDA i JAS.

W jaki sposób wasz produkt przychodzi spakowany?

Wszystkie nasze matcha są pozamykane są w 50g woreczki. Jeśli zamawiasz 200 gramów matcha, przyjdzie ona w czterech 50 gramowych pakietach. Nasza hurtowa matcha pakowana jest w inny sposób.