WSKAZÓWKI I TRIKI

 TO JEST PROSTE

Łatwy i szybki mix matcha. Wystarczy dodać łyżkę matcha do małej butelki wody lub soku. Wstrząsnąć i pić.

POPRAW ANTYOKSYDANTY

Zmiksuj matcha z sokiem pomarańczowym lub innym sokiem z owoców cytrusowych, aby zmaksymalizować swoje antyoksydanty. Kwas cytrynowy występuje w owocach cytrusowych, takich jak pomarańcze i cytryny. Może on zwiększyć zdolność organizmu do wchłaniania przeciwutleniaczy w matcha nawet o 13 razy. Chcesz wiedzieć więcej?

NIE ZAGOTUJ ANTYOKSYDANTÓW

Zalewanie matcha wrzątkiem powoduje, że liście zaczynają się łączyć. Dodawanie wrzątku do matcha przynosi również  taninę i zwiększa smak goryczy.

Aby uzyskać właściwą temperaturę proponujemy wlanie odrobiny zimnej wody do filiżanki, a następnie zalanie wrzącą wodą na górze. Jeśli wolisz, aby Twój czajnik ostygł, może zająć to nawet 15 minut!!! Jak bardzo zimna jest woda?

PRZECHOWUJ JĄ DOBRZE

Gdy matcha wystawiona jest na działanie ciepła, światła i tlenu,  gwałtownie się utlenia. Może to być również zaobserwowane poprzez zmianę koloru proszku. Aby utrzymać jak najświeższą matcha, przechowuj ją w lodówce lub zamrażarce. My tak robimy J

MATCHA I PRZETWORY MLECZNE – NIE MIESZAJ

Kazeina w przetworach mlecznych może zmniejszyć zdolność organizmu do wchłaniania zawartość polifenoli z matcha i w taki sposób powstrzymać Cię od pełnego wykorzystania jej zalet. Jeśli chcesz wymieszać matcha z mlekiem i nadal maksymalnie wykorzystywać jej walory zdrowotne (Matcha latte: p), użyj mleka sojowego lub migdałowego.

ROZGRZEJ SWOJĄ TRZEPACZKĘ

Spróbuj zmiękczyć swoją trzepaczkę poprzez zanurzenie jej w gorącej wodzie na kilka sekund przed użyciem. Dzięki temu dużo łatwiejsze stanie się trzepanie Twojego matcha.